Faaliyetlerimiz

Arıtma Ekipmanları

Tambur elek

Tambur elek atıksu arıtma tesislerinde ve her türlü proses atıklarında kullanılan bir tambur ızgaradır. Döner tambur elekler evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde kullanıldığı gibi deri, gıda,boya, tekstil, kağıt, şeker v.b. endüstrilerin her türlü proses atıklarında güvenle kullanılan bir ince ızgaradır. Tambur elek, V kesitli çok ince tellerin özel bir işlemle spiral şeklinde sarılarak, yüksek frekans yardımı ile kaynatılarak elde edilir. Bu kesit ile ızgara deliklerinin tıkanması hemen hemen imkansızdır ve bu sayede arıtma tesisinin yüksek verimle çalışmasına yardımcı olur. Tüm malzemeler AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir.

Torba filtre

Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri Almanya menşeili polipropilen malzemelerden imal edilmektedir. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir.

Mikserler

Mikserler; Kogulasyon, Nötralizasyon, Flokulasyon, Reaksiyon Tankları gibi Kimyasal Arıtma Ünitelerinde ve kimyasal hazırlama hazırlama tanklarında kullanılmaktadır.

Motor, redüktörlü şaft ve karıştırıcı pervaneden oluşmaktadır. Mil ve pervaneler polipropilen ya da paslanmaz malzemeden imal edilebilmektedir. Mikserlerimiz en düşük enerji tüketimiyle en yüksek verimi sağlayacak şekilde, ihtiyaca uygun, gerekli amaca yönelik üretilmektedir.

Filtre pres

Filtre Pres; atıksu arıtma tesislerinde çamurun susuzlaştırılması amacı ile kullanılan mekanik bir ekipmandır. % 30-35 oranında susuzluk sağlamasıyla tesis çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. Filtre presin çalışma prensibi; sulu çamurun basınçlı bir pompa vasıtası ile filtre prese beslenerek, beslenen çamurun filtre pres plakaları arasında birikmesi, plakalar arası boşluk dolana kadar bu işlem devam etmesidir. Plakalar üzerinde ki bez süzme işlemi gerçekleştirmektedir. Katı madde bez yüzeyinde tutulurken sıvı form bezden geçerek plaka yüzeyinde ki deşarj deliklerinden atılarak sistemden uzaklaştırılır. Süzülme işlemi bittikten sonra piston açılır ve katı maddenin bertarafı yapılır.

-Plaka boyutları 250, 500, 630, 800, 1000 mm olarak üretilmektedir.

- Açma kapama manuel ya da otomatik olabilir.

- Plaka ayırma elle ya da otomatik olabilir.

- Arıtma Tesislerinde ve fosfat çamurlarında kullanılabilir.